Головне меню
Корисні посилання
 
Міністерство освіти і науки України

 
Єдина державна електронна база з питань освіти
 

ГОНЧАРІВСЬКІ ЧИТАННЯ

Відроджуємо духовність

Переглянути фотографії

13-14 квітня на базі училища проводилися І регіональні Гончарівські читання, ініціатором яких виступили викладачі української літератури. Гості заходу – студенти та викладачі Дніпропетровського педагогічного коледжу та Балтського педагогічного училища Одеської області. За Положенням про Гончарівські читання у межах заходу проводились такі конкурси: на краще читання поезій О.Гончара (перемогла студентка Балтського педучилища ), на кращу науково-дослідницьку роботу за спадщиною О.Гончара (перемогла Івченко В.( Дніпропетровський педколедж) з науково-дослідницькою роботою «Фразеологія у творах О.Гончара»), на кращий твір (перемогла студентка групи (У-31) Просяник Маргарита), на кращу ілюстрацію творів О.Гончара у номінації «Прикладне мистецтво» (перемогла студентка групи (У-21) Чильдінова Кристина) та у номінації «Образотворче мистецтво» (І місце – Чванько Євгенія (У-44).

Відкриття Гончарівських читань, яке готували Баздирева І.М., Шаповал О.Г., вразило і гостей, і студентів та ліцеїстів училища. Захоплюючим було феєричне дійство , в якому гармонійно поєдналося життя О.Т.Гончара і України, бо саме вона, Україна, спонукала його до творчості, виховала справжнім патріотом. Захопило читання Марини Гончарук, інсценізація уривка із роману «Прапороносці», (підготоване юнаками ліцею Хащівським І., Ткаченком В., Чернегою А., Цондою А., студентами Яременком Р., Чапалою Н., Полєжаєм С., Просяник М.). Нікого не залишило байдужим художнє читання ведучих та юнаків з поезією «Третій раз». Сподобався виступ з власною піснею викладача Дмитрієвої Н.Г., танцювального колективу (кер. Солодовнікова Л.Г.), духового оркестру (кер. Квітка В.Ф.).Справжньою окрасою стали ведучі свята Загній Катерина (У-41), Лукасевич Юлія ( Л-21).

Наступним етапом нашого заходу стала науково-практична конференція «Філософія творчості Олеся Гончара», на якій зі своїми першими науковими дослідженнями виступили наші студенти і ліцеїсти: Котенко Аліна (Л-22) «Пейзажі у романі «Собор» О.Гончара» (наук. кер. Сидоренкова О.П.), Федорова Оксана (У-23) «Образ воїна – визволителя у фронтовій ліриці О.Гончара» (наук. кер. Александрова Т.В.), Кучер Олена (Л-11) «Образ рідної землі у романі «Тронка»» (наук. кер. Савченко Т.О.), Салигіна Євгенія (Л-11) «Ієрархія цінностей персонажів «Собору» О.Гончара» (наук. кер. Савченко Т.О.), Прокудіна Олександра (Л-11) «Еволюція персонажів роману «Людина і зброя» О.Гончара (наук.кер. Савченко Т.О.), Горобченко Ольга (У-22) «Роль пейзажу у новелістиці О.Гончара» (наук. кер. Терещенко О.В.).

З науковою розвідкою виступив і молодий викладач української мови Прокопов Д.Ю. «Іван Франко у публіцистиці О.Гончара». Цікавим був виступ викладача – методиста, голови методичного об’єднання викладачів української мови та літератури педагогічних училищ Південного регіону Кондратенко С.І. «Фітокольоративи у мовній картині світу О.Гончара». Добре продуманий і сам сценарій науково-практичної конференції, який підготувала Терещенко О.В.

А скільки позитивних емоцій і неповторних вражень отримали всі, хто побував у «Літературній кав`ярні», якою керує Шаповал О.Г. Невимушена атмосфера душевного тепла і розуміння, і спонукала юних авторів перелистати свої записнички і подарувати всім свої поезії.

Надовго запам`ятається молоді екскурсія до музею – садиби Олеся Гончара у слободі Суха Кобеляцького району, де нас гостинно зустріла завідуюча музеєм Бондаревська Т.В. Невеличка екскурсія, споглядання речей, що належали письменнику, вразили нас.

Апофеозом стало закриття Гончарівських читань, яке відбулося у музеї: це нагородження переможців у різних номінаціях, відзначення учасників, вручення дарунків музею.

Кожен, хто був причетний до цього дійства, відчув, що О.Гончар – це великий інтелектуал. «Збагнути таємницю внутрішнього світіння людських образів Олеся Гончара – означає зрозуміти філософію його творчості, його оригінальну й складну концепцію людини … ,» - зазначав Дмитро Павличко.

Можна з упевненістю сказати, що захід змусив задуматись кожного: хто я? для чого я живу? який я? що залишу після себе?

Александрова Т.В., голова П(ц)К української філології